Awareness

Filtrai yra aplink mus

Filtrai aplink mus. Jie yra nematomi sergėtojai nuo virusų, kvapų ir kitų kenksmingų teršalų. Nuo maisto, kurį valgome, iki automobilių, kuriuos vairuojame; nuo medicinos iki pasaulinių duomenų centrų, kurie yra skaitmeninio pasaulio pagrindas, mūsų kasdieniame gyvenime – filtrai visa tai saugo. Sužinokite, kaip mūsų sveikatos kokybė priklauso nuo oro kokybės, kuriuo kvėpuojame, ir kaip  tai užtikrina oro filtrų – nesvarbu, ar esame namuose, biure ar mokykloje.

Automobilių pramonė

Esame įpratę būti apsaugoti nuo dulkių, žiedadulkių ir blogų kvapų automobilio salone. Tai pasiekiama naudojant oro filtrus, kurie filtruoja tiek daleles, tiek kenksmingas dujas iš lauko oro. Variklis taip pat yra apsaugotas nuo padidėjusio nusidėvėjimo filtruojant variklio įsiurbiamą orą.

Veido kaukės

Veido kaukės anksčiau buvo reikalingos tik specialiai veiklai. COVID-19 pandemijos metu veido kaukės tapo mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Jos filtruoja orą, kuriuo kvėpuojame. Taip jos prisideda prie mūsų ir mūsų aplinkos apsaugos nuo galimų infekcijų. Kad tai užtikrinti kaukės turi būti tinkamos kokybės.

Duomenų centrai

Didžiulis duomenų kiekis yra apdorojamas kiekvieną dieną internete ar vietinėse serverinėse biuruose ar gamyklose. Mes pripratome prie patikimo duomenų saugojimo.Tai taip pat užtikrina filtrai, kurie duomenų centruose filtruoja daleles ar koroziją sukeliančias dujas iš aplinkos, taip prisidėdami prie mūsų duomenų apdorojimo sistemų patikimumo.

Farmacijos pramonė

Farmacijos produktai yra vieni iš griežčiausiai reguliuojamų ir labiausiai gaminant atsakomybės reikalaujantys produktai. Svarbiausia yra ne tik pacientų sauga, bet ir aplinkos apsaugojimas. Priemaišos ir jų išleidimas į aplinką yra netoleruotini. Aukštos kokybės oro filtrai labai prisideda prie produktų gamybos švarioje ir saugioje aplinkoje.

Virtuvės

Skanus kvepiantis maistas yra tikras malonumas. Siekiant užtikrinti, kad taip būtų restoranų svečiams bei aplink gyvenantiems žmonėms – iš virtuvės šalinamas oras filtrų pagalba išvalomas nuo mažiausių garų lašelių ir kvapiųjų medžiagų. Oro filtrai taip pat padeda apsaugoti virtuvės darbuotojus nuo pernelyg didelės įkvepiamų dalelių koncentracijos, atsirandančios virimo metu.

Mikroelektronika

Elektroniniai prietaisai užkariavo mūsų kasdienį gyvenimą ir tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Mes tikime jų patikima funkcija. Tai galima garantuoti tik tuo atveju, jei juose esančių mikrolustų gamyba ir pačių prietaisų surinkimas vyksta itin švarioje aplinkoje. Šiuo tikslu naudojami aukštos kokybės oro filtrai, kurių filtravimo efektyvumas yra iki 99,99999 %.

Biurų pastatai, viešbučiai

Užtikrinti pakankamą šviežio oro tiekimą dideliems pastatams, pavyzdžiui visuomeniniams pastatams, biurams ir viešbučiams, jie yra mechaniškai vėdinami. Filtrai užtikrina, kad pastate nepasklistų dulkės, žiedadulkės ir blogi kvapai, bei padeda užtikrinti, kad ventiliacijos kanalai išliktų higieniški.

Gamyklos ir sandėliai

Švarus oras gamyklose ir sandėliuose yra ne tik darbuotojų apsauga, bet to reikalauja ir kai kurie techniniai procesai. Švarus, filtruotas oras leidžia išvengti gamybos įrenginių užteršimo, o tai naudinga jų patikimumui ir saugumui. Tai taip pat labai prisideda prie gaminamų produktų kokybės. Be to: Kas mėgsta gauti dulkėtą pakuotę?

Maisto ir gėrimų pramonė

Pramoniniu būdu pagaminti maisto produktai, tokie kaip pienas, duona, ingredientai ir pnš. labai prisideda prie mūsų mitybos. Mes pasikliaujame mikrobiologiškai tobulais produktais. Maisto pramonėje oro filtrai pašalina bakterijas, virusus ir pelėsius ar grybelines sporas iš oro, kad mus pasiektų saugus ir kokybiškas maistas. Be produktų tiesioginės apsaugos, oro filtrai taip pat padeda užtikrinti kad būtų išvengta supuvusio maisto.

Metalo apdirbimas

Daugelyje techninių procesų, tokių kaip metalo apdirbimas (suvirinimas, litavimas, šlifavimas, smėliavimas ir t. t.), dažnai susidaro smulkios dalelės, kurios turi būti pašalintos iš oro, siekiant apsaugoti darbuotojus ir aplinką. Tam naudojami oro filtrai taip pat turi atlaikyti sunkiausias apkrovas.

Mokykla

Daugelis tyrimų įrodė ryšį tarp gerovės, gebėjimo sutelkti dėmesį bei sėkmingai mokytis su švariu oru mokyklose. Kartu su tinkamomis vėdinimo sistemomis, oro filtrai yra taip pat labai svarbus faktorius. Jie gali padėti išvengti mokyklos uždarymo, ir tokiu būdu ilgalaikio neigiamo poveikio mokiniams pandemijos metu.

Paviršiaus technologija

Dažai ir lakai apsaugo jais apdorotus paviršius. Be to tie paviršiai taip pat turi atitikti estetikos reikalavimus. Tai įmanoma tik tuo atveju, jei dažymas (pvz., automobilių pramonėje) vyksta aplinkoje be dulkių. Tai garantuoja oro filtrai, naudojami įvairiuose dažymo etapuose.

 

Autorius

Dr. Marc Schmidt

Viceprezidentas Technologies Europe
AAF International